rozwiązaniem, zwłaszcza dla przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą. Stała obsługa prawna jest formą współpracy, która zapewnia klientowi największe korzyści z zakresu porad prawnych przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Taka usługa jest bardzo korzystna zwłaszcza dla przedsiębiorców działających w poszczególnych branżach gospodarki. Sam zakres usług świadczonych w ramach stałej obsługi prawnej jest ustalany indywidualnie w zależności od konkretnego klienta. Wycena stałej obsługi prawnej również nie jest stała i jest ustalana indywidualnie biorąc pod uwagę rodzaje świadczonych usług prawnych. Aby zacząć korzystać ze stałej obsługi prawnej należy skontaktować się z daną kancelarią prawną, która posiada taką usługę w swojej ofercie i ustalić szczegóły jej świadczenia.
Zakres usług kancelarii prawniczych
Istnieje wiele kancelarii prawnych, które według definicji są po prostu miejscem wykonywania zawodu przez prawnika lub zespołu osób tam zatrudnionych. W zależności do rodzaju kancelarii prawniczej, która może być adwokacka lub być kancelarią radcy prawnego, zakres świadczonych usług może się różnić. Ponadto kancelarie prawnicze mogą być różnej wielkości, to jest od kilku osobowego zespołu po jednoosobową kancelarię. Podstawowymi usługami świadczonymi przez kancelarie prawne, czy to adwokackie, czy to radcy prawnego, są udzielanie porad prawnych oraz reprezentacja klienta przed sądami. Jeśli interesuje nas skorzystanie z usług kancelarii prawnej, najlepiej jest sprawdzić na stronie danej kancelarii zakres świadczonych usług prawnych lub skontaktowanie się i dopytanie o szczegóły oferowanych usług. Przykładowymi usługami prawnymi, które są świadczone przez kancelarie, są jednorazowe porady prawne, stała obsługa prawna klientów czy też reprezentacja przed sądami oraz sporządzanie i opiniowanie dokumentów.
Radca prawny a adwokat
Zawód radcy prawnego oraz adwokata należą do zawodów prawniczych. Zarówno adwokat, jak i radca prawny mogą wykonywać swoje obowiązki w kancelarii prawnej. Sam zakres świadczonych usług prawnych przez radców oraz adwokatów jest do siebie bardzo zbliżony, gdyż polega głównie na świadczeniu porad i pomocy prawnej. Istnieje jednak jedna, bardzo wyraźna różnica, pomiędzy tymi dwoma zawodami prawniczymi. Zawód radcy prawnego od zawodu adwokata różni się tym, że radca prawny posiada możliwość wykonywania zawodu przy jednoczesnym pozostawaniu w stosunku pracy. Ponadto zawód radcy prawnego zalicza się do tak zwanych zawodów wolnych zaufania publicznego. Ciekawostką jest fakt, że podział na radców oraz adwokatów ma znaczenie jedynie historyczne, przez co postuluje się połączenie tych dwóch zawodów w jedno. Radca prawny, tak samo jak adwokat, może pełnić funkcję obrońcy w procesie karnym, ale tylko wtedy, kiedy nie pozostaje w stosunku pracy. Kancelaria prawna adwokacka oraz radcy prawnego posiadają podobny zakres usług.